Kontakta oss

Hör gärna av dig till oss!

Styrelsen nås enklast genom att maila styrelsen@vastbodal.se men nedan finns även kontaktuppgifter till enskild styrelseledamot

Kontaktuppgifter till 2022 års distriktsstyrelse:

Jenny Hermansson
Ordförande
Telefon: 0702-223970
e-post: jenny.hermansson@vastbodal.se


Niclas Dalstrand
Vice Ordförande
Funktion: Kårkontakt, fastighetsansvarig Lägerplats Gruvan,
Äventyrare, Utmanare & Rover
Telefon: 073-5334808
e-post: niclas.dahlstrand@vastbodal.se


Krister Björkman
Ledamot
Funktion: Senior advisor
Telefon: 0705-745276
e-post: krister.bjorkman@vastbodal.se


Mats Lejon
Kassör
Funktion: IT
Telefon: 0733-975080
e-post: mats.lejon@vastbodal.se


Roger Thurhagen
Ledamot
Funktion: Kommunikation och IT
Telefon: 0730-408950
e-post: roger.thurhagen@vastbodal.se


Anders Nielsen
Ledamot
Funktion: Arrangemang- och programansvarig
Telefon: 0723-270922
e-post: anders.nielsen@vastbodal.se


Peter Lénberg
Sekreterare
Funktion: Utbildning och Fastighetsansvarig Dalbobergen förrådet.
Telefon: 0702082515
e-post: peter.lenberg@vastbodal.se



Kommunikation:

Distriktet främsta kommunikationsmedel är hemsidan, men vi skickar också ut Djungeltrumman (medlemsmail). Distriktet använder även Facebook och Instagram för att sprida information om aktiviteter med mera, samt använder också Discord för kommunikation mellan medlemmar.



Utlåning av material:


Huvudansvarig:

Tony Wingqvist
Kår: Hunnebergs KFUM
Telefon: 0733477333
e-post: tony.wingqvist@vastbodal.se


Kajakansvarig:

Jesper Samuelsson
Kår: Heneån
Telefon: 076-7762677
e-post: jesper.samuelsson@vastbodal.se


SUP-Ansvarig:

Sandra Påsse
Kår: Hunnebergs KFUM
Telefon: 0762012179
e-post: sandra.passe@vastbodal.se

Övrigt material:
Finns lista HÄR (Lösenord krävs)
Lånas genom att maila utrustning@vastbodal.se


Valberedningen:

Till nästa val, 2023, söker valberedningen följande kandidater:
2 ledamöter
1 verksamhetsrevisor

Valberedningen inför stämman 2023 når du genom att maila valberedning@vastbodal.se och består av

Samankallande Isabelle ”Bella” Blom, Henåns Scoutkår

Mattias Niklasson, Morlanda Scoutkår


och Tony Wingqvist, Hunnebergs KFUM Scoutkår



FAKTURERINGS ADRESS TILL VÄSTBODAL:

Västbodal Scoutdistrikt
c/o Mats Lejon
Kaflegatan 3A
46140 Trollhättan

Västbodals Plusgironummer: 27 17 73 – 4
Västbodals Swish-nummer: 123 316 13 46

Kommentarer inaktiverade.