Kontakta Västbodal Scoutdistrikt

Hör gärna av dig till oss!

Styrelsen nås enklast genom att maila styrelsen@vastbodal.se men nedan finns även kontaktuppgifter till enskild styrelseledamot. Nästkommande styrelsemöte annonseras i Djungeltrumman.
HÄR finns utskickade djungeltrummor. 

Kontaktuppgifter till 2023 års distriktsstyrelse:

Jenny Hermansson
Ordförande
Telefon: 0702-223970
e-post: jenny.hermansson@vastbodal.se



Roger Thurhagen
Vice Ordförande
Funktion: Kommunikation & IT, Program/Arrangemang
Telefon: 0730-408950
e-post: roger.thurhagen@vastbodal.se



Anders Andersson
Kassör
Telefon: 0703-616076
e-post: anders.andersson@vastbodal.se



Peter Lénberg
Sekreterare
Funktion: Arkiv och Fastighetsansvarig Dalbobergen förrådet.
Telefon: 0702082515
e-post: peter.lenberg@vastbodal.se


Niclas Dalstrand
Ledamot
Funktion: Kårstöd, Äventyrare/Utmanare/Rover ansvarig, Fastighetsansvarig Lägerplats Gruvan,
Äventyrare, Utmanare & Rover
Telefon: 073-5334808
e-post: niclas.dahlstrand@vastbodal.se


Krister Björkman
Ledamot
Funktion: Senior advisor och Arkiv.
Telefon: 0705-745276
e-post: krister.bjorkman@vastbodal.se


Mats Lejon
Ledamot
Funktion: IT, Utbildning, Materiel, Fastighetsansvarig Dalbobergen förrådet.
Telefon: 0733-975080
e-post: mats.lejon@vastbodal.se


Kommunikation:

Distriktet främsta kommunikationsmedel är hemsidan, men vi skickar också ut Djungeltrumman (medlemsmail). Distriktet använder även Facebook och Instagram för att sprida information om aktiviteter med mera, samt använder också Discord för kommunikation mellan medlemmar.


Utlåning av material:


Huvudansvarig:

Tony Wingqvist
Kår: Hunnebergs KFUM
Telefon: 0733477333
e-post: tony.wingqvist@vastbodal.se


Kajakansvarig:

Jesper Samuelsson
Kår: Heneån
Telefon: 076-7762677
e-post: jesper.samuelsson@vastbodal.se


SUP-Ansvarig:

Sandra Påsse
Kår: Hunnebergs KFUM
Telefon: 0762012179
e-post: sandra.passe@vastbodal.se

Övrigt material:
Finns lista HÄR (Lösenord krävs)
Lånas genom att maila utrustning@vastbodal.se


Valberedningen:

Valberedningen inför stämman 2024 når du genom att maila valberedning@vastbodal.se och består av

Samankallande Isabelle ”Bella” Blom, Henåns Scoutkår

Mattias Niklasson, Morlanda Scoutkår


och Tony Wingqvist, Hunnebergs KFUM Scoutkår



FAKTURERINGS ADRESS TILL VÄSTBODAL:

Västbodal Scoutdistrikt
c/o Anders Andersson
Krokfors Gård 1
46492 Mellerud

PDF-Faktura till faktura@vastbodal.se

Västbodals Plusgironummer: 27 17 73 – 4
Västbodals Swish-nummer: 123 316 13 46
Organisationsnummer: 862500-5882

Vi tillhör Västra kansliet.
Klicka HÄR för kontaktuppgifter för att få hjälp med bl.a. rekrytering, råd och tips för din kår.

Kommentarer inaktiverade.